fbpx
blank

Nika

 

Zaczęłam robić świeczki przez przypadek. Większość dorosłego życia zajmowałam się fotografią oraz pomocą techniczną na planach filmowych i gdzieś pomiędzy różnymi projektami zaczęłam robić świeczki. Najpierw dla siebie, później dla przyjaciół, a teraz mam przyjemność zrobić świeczkę Tobie.

 

Makazek nigdy by nie powstał gdyby nie dwa wydarzenia. Pierwsze to moment, w którym poznałam Kubę. Moją bratnią duszę, która wspiera mnie w każdym, nawet najbardziej abstrakcyjnym działaniu. Drugie to lato 2019 roku. Dni były długie, ciepłe i kolorowe, a ja nie mogłam znaleźć pracy. Żeby nie stracić pogody ducha pomiędzy jednym mailem, a drugim ogłoszeniem robiłam świece. Aż któregoś dnia Kuba zapytał mnie, czy nie chciałabym pójść na targi i pokazać światu Makazków.

 

Pomysł wydał mi się bardzo odważny, ale szybko zaczęłam marzyć, a marzyć to dla mnie żyć. Niczego nie planowałam. Nie miałam też żadnych oczekiwań. Po prostu lubiłam robić świeczki i dałam się porwać tej przygodzie.

 

Dzisiaj, gdy wymyślam nowe kompozycje zapachowe, pakuje zamówienia, odpisuję na wiadomości, odbieram etykiety, jadę na targi, wstawiam nowe zdjęcia, myślę co mogę poprawić, to czasem łapię się na małych łezkach. Takich łezkach, których chyba każdy czasem potrzebuje, by spojrzeć przed siebie i poczuć wdzięczność.

blank

Kuba

 

Choć od poniedziałku do piątku moje ciało pracuje na etacie, to sercem jestem z Makazkiem 24 na 7. Byłem na targowym debiucie, widziałem świecę pierworodną, suszyłem kwiaty i testowałem absolutnie wszystkie zapachy.

 

Drukuję etykiety, biegam z paczkami, wspieram ramieniem, kiedy zachodzi potrzeba. Biznes to stresujący, bo Nika, choć twórcza, to i wymagająca jest.

 

Ostatecznie jednak nic nie cieszy mnie bardziej niż jej głos, który z satysfakcją oznajmia mi: „nowe zamówienie”!

blank

Każdy Makazek jest wykonany ręcznie.

 

Nie ma w nich kleju – knoty mocuję za pomocą wosku 🙂
Jak to możliwe, że z knotem nie dzieje się nic złego? Zobacz tu.

 

Makazki są w sojuszu z naturą.

Powstają na bazie wegańskiego wosku (100% sojowy).

 

Szanujemy tradycje druidów, dlatego obce nam są testy na zwierzętach.

 

Po wypaleniu szklane naczynia można wykorzystać ponownie.

Wystarczy zalać wrzątkiem, dodać odrobinę płynu do naczyń i gotowe.

 

Każdy Makazek powstaje z czułością i troską.

 

Zapachy używane w Makazku są zgodne ze standardami INTERNATIONAL FRAGRANCE ASSOCIATION (IFRA) oraz z przepisami REACH.

 

Żaden z produktów, ani jego opakowanie, nie zawierają substancji opublikowanych przez Europejską Agencję Chemiczną (ECHA) (https://echa.europa.eu/en/candidate-list-table)

 

DEKLARACJA ZGODNOŚCI Certyfikacja wegańska – zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, firma French Color and Fragrance Co. nie wykorzystuje w produktach żadnych składników zapachowych ani barwników pochodzących od zwierząt.

 

ANIMAL NON-TESTING DECLARATION – Zapachy ani żaden z ich składników nie były testowane przez French Color & Fragrance na zwierzętach.

blank

Wszystkie ręce na pokład, bo lepiej bez nienawiści <3

Wszystkie ręce na pokład, bo lepiej bez nienawiści, czyli Tęczowy Oud, który powstał we  współpracy ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa.

W lipcu wypuściliśmy w świat 50 kolorowych  świec. Rozeszły się w mgnieniu oka, więc we wrześniu doładowaliśmy tęczowy arsenał i 45  kolejnych maluchów (zmieniających kolor w trakcie spalania!) trafiło pod Wasze dachy.

Połowa  zysków wsparła działania Lambdy. Pieniądze przeznaczono na pomoc osobom LGBT+, które  znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Tęczowe Makazki powstały na bazie naturalnego wosku sojowego (100% wegański). Żadnych syntetyków, żadnego testowania na zwierzętach.

Tęczowa  rozkosz zamknięta w 120 ml, które gwarantują ok. 25 godzin spalania

Dzień Kobiet dla Demant

Dzień Kobiet dla Demant, czyli makazkowa mobilizacja i misja błyskawiczna.

Operacja trudna, wymagająca precyzyjnej logistyki i walki z czasem.

Tu trzeba było złapać byka za rogi, bo przygotowanie w pojedynkę 70 zestawów prezentowych to nie lada wyzwanie.

Różne zapachy  świec, półkule do kąpieli, specjalne opakowania. Na samo wspomnienie tej intensywnej nocy  dostajemy zawrotów głowy!

Najważniejsze jednak jest to, że zestawy były gotowe na czas.

blank

HER Docs

100 świec patchouli (250 ml) we współpracy z HER Docs Film Festival.

Makazek jest kobietą, więc festiwal filmów dokumentalnych, które prezentują naszą twórczość, traktujemy serio, diabelnie serio!

40% ze sprzedaży każdej świecy wspiera rozwój HER Docs.

Makazkowy pomysł na prezent

Na niektóre szanse człowiek czeka całe życie.

Na prezentowe pudełka idealne czekaliśmy od początku istnienia marki. Pudełka są wykonane przez polską markę z włókien wtórnych lub pierwotnych. Oba rodzaje mogą zostać poddane recyklingowi, a co najważniejsze ich trwałość jest na tyle wysoka, że można wykorzystać je ponownie, ponownie i ponownie!

Polecamy jako mini torebka na popołudniowe wyjścia, kuferek na kosmetyki, czy inne drobiazgi szukające swojego miejsca.

X